Podjęcie decyzji o wprowadzeniu detoksykacji opiatów jest jednym z najodważniejszych, jakie kiedykolwiek zrobiłeś. Jest zdecydowanie jednym z najbardziej zmieniających życie. Wybór tego, który najlepiej pasuje do Ciebie, może mieć duże znaczenie. Jeśli szukasz uzależnienia dla siebie, TX oferuje wiele możliwości wyboru. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, w którym z naszych ośrodków detoksykacji opiatów chcesz uczestniczyć, jest kilka pytań, na które będziesz chciał uzyskać odpowiedź.

Jakie programy są oferowane?

Mężczyźni i kobiety mają różne potrzeby, jeśli chodzi o ośrodki detoksykacji opiatów. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj podchodzą do narkotyków z różnych powodów. Jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz wiedzieć, jest to, czy istnieją oddzielne programy dla mężczyzn i kobiet, czy też nie. Następnie chcesz pomyśleć o różnych terapiach, które są oferowane. Chcesz, aby jeden z ośrodków detoksykacji opiatów oferował szeroki wachlarz możliwości wyboru. W ten sposób, istnieje program, który będzie rezonować z tobą. Niektóre programy obejmują:

Terapia Poznawczo-Behawioralna Dialektyczna, Terapia Behawioralna, Wywiad motywacyjny

Inną rzeczą, którą możesz chcieć rozważyć jest to, czy masz wybór pomiędzy programem szpitalnym a ambulatoryjnym. Podczas gdy badania pokazują, że większość osób poszukujących ośrodków detoksykacji opiatów na początku lepiej radzi sobie w ambulatorium, dla niektórych okoliczności nie pozwalają na taką opcję. Jeśli preferujesz program ambulatoryjny, będziesz chciał wiedzieć, że jest on dostępny.

Czy istnieje Program Podwójnej Diagnostyki

U podstaw wielu uzależnień, w tym uzależnień od opiatów, leży zaburzenie zdrowia psychicznego. Będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz program, który będzie zawierał testy na wszelkie zaburzenia zdrowia psychicznego. Co więcej, będziesz chciał zbadać program, który leczy to zaburzenie w tym samym czasie co uzależnienie. Wynika to z faktu, że leczenie obu tych zaburzeń w tym samym czasie jest najlepszym sposobem na upewnienie się, że ten sam proces, który doprowadził cię do uzależnienia, na początku, jest od tej pory pod kontrolą.

Jak zaangażowani w proces są ośrodki detekcji opiatów?

Niektóre centra detoksykacji opiatów oferują swoim klientom wsparcie tylko na część podróży. Oferuje się detoksykację medyczną, wstępny program intensywnej rehabilitacji oraz program pooperacyjny, który pomoże Ci wrócić do świata zewnętrznego. Zrobisz to o wiele lepiej wiedząc, że jest tam ktoś, kto pomoże ci przejść przez te wczesne dni. Wreszcie, oferuje program dla absolwentów.

Przechodząc przez rehabilitację, czasami widzisz, że łączysz się z innymi członkami detoksykacji. Ma do wyczucia, bo tylko oni mogą w pełni zrozumieć przez co przechodzisz w tym czasie. Program dla absolwentów daje ci szansę na utrzymanie tych relacji i wezwanie do nich przez resztę życia w czasach potrzeby i świętowania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać