Pięć najlepszych powodów, aby nigdy nie tknąć alkoholu lub narkotyków Każdy wie, że życie jako narkoman lub alkoholik nie jest pożądanym, pozytywnym stylem życia. Wiele osób uważa jednak, że zażywanie narkotyków i picie alkoholu jest w porządku, o ile nie doprowadza się go do skrajności. Zrównoważone spojrzenie na życie i wszystko, co się z nim wiąże, jest ważną częścią zdrowego życia. Możesz jednak zadać sobie pytanie, czy musisz brać udział w zażywaniu narkotyków i czy picie alkoholu w ogóle leży w twoim najlepszym interesie. Jeśli nie zażywasz narkotyków, nigdy nie musisz się martwić o uzależnienie od narkotyków, nigdy nie musisz radzić sobie z konsekwencjami zażywania narkotyków i nigdy nie musisz rozczarowywać siebie ani swojej rodziny i przyjaciół, zachowując się w sposób niewłaściwy z powodu odurzenia. Jednak dla osoby, która nabyła chorobę uzależnienia po okresie narkomanii i nadużywania alkoholu, niezbędne jest całkowite powstrzymanie się od picia i używania narkotyków. Alkoholicy i osoby uzależnione od narkotyków: 5 głównych powodów abstynencji

  1. Osoby, które nabyły chorobę uzależnienia, nie są już zdolne do picia alkoholu i zażywania narkotyków, nie odczuwając żadnych negatywnych konsekwencji. Niezliczone osoby, które poddały się leczeniu z powodu nadużywania narkotyków i alkoholizmu, mogą opisać wiele tragicznych doświadczeń, jakie przeżyły, próbując po prostu "spróbować ponownie". W procesie wychodzenia z uzależnienia od substancji czynnych, w tym wychodzenia ze skutków fizycznych, psychicznych i emocjonalnych nadużywania narkotyków i nadużywania alkoholu, zarówno w życiu osoby uzależnionej, jak i członków jej rodziny, na ogół zachodzi proces odbudowy zaufania. Ukochani często albo byli bliscy rezygnacji z nadziei, albo już zupełnie stracili wiarę, że uzależniony członek ich rodziny kiedykolwiek będzie znów wierny ich słowu i wiarygodny. Kiedy pracuje się nad przywróceniem tego zaufania, wystarczy tylko jeden rzut oka na powrót do używania narkotyków lub picia alkoholu, aby zniszczyć wysiłki, w które tak pilnie zaangażowana była osoba wracająca do zdrowia. Istnieje wiele skutków ubocznych związanych z używaniem narkotyków i alkoholu. Narkotyki i alkohol mogą być szczególnie niebezpieczne do spożycia, jeśli zażywasz jakiekolwiek inne leki. Fizyczne i emocjonalne skutki uboczne zażywania narkotyków i picia alkoholu to między innymi: drażliwość, niewyraźna mowa, spowolnienie reakcji/reakcji, senność, rozdrażnienie, problemy z opanowaniem złości, zawroty głowy, mdłości, dezorientacja i zniekształcone postrzeganie. Osoby, które zaczynają używać narkotyków i pić alkohol jako nową aktywność, są zawsze narażone na ryzyko uzależnienia od narkotyków i rozwoju uzależnienia od alkoholu. Wiele z tych substancji jest wysoce uzależniających, a czas potrzebny na uzależnienie od narkotyków i alkoholu jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Ponieważ każdy przypadek jest inny, osoba, która zaczyna pić i zażywać narkotyki, naraża się na ryzyko rozwoju tego uzależnienia od substancji nadużywanych przez długi okres czasu, a czasem tylko bardzo krótki. Zawsze podejmujesz ryzyko uzależnienia się od substancji, którą spożywasz, zarówno w konkretnym przypadku, gdy jesteś odurzony, jak i później, i z tym uzależnieniem wiąże się długa lista potencjalnie szkodliwych skutków dla Ciebie i dla tych, z którymi jesteś związany. Koszt jest zbyt wysoki!

Całkowity koszt związany z uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu jest po prostu o wiele za wysoki dla Ciebie i dla tych, których kochasz. Nawet przed pojawieniem się uzależnienia od substancji nadużywanych, w tych początkowych momentach odurzenia pod wpływem narkotyków i alkoholu, rezygnujecie z możliwości pełnej kontroli nad swoimi zachowaniami, jak również z możliwości jasnego określenia rzeczywistości sytuacji, w której się znajdujecie. Jeśli jesteś rodzicem, a z twoimi dziećmi zachodzi jakikolwiek nagły przypadek, a jesteś odurzony lub pod wpływem narkotyków, nie będziesz w stanie zapewnić swoim dzieciom ochrony i opieki, której potrzebują. Jeśli zostaniesz zatrudniony, ryzykujesz, że następnego dnia nie będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków zawodowych, co może zranić zespół, w którym pracujesz i narazić na szwank Twoją stabilność jako pracownika, a tym samym zagrozić Twojej zdolności do utrzymania siebie i rodziny. Jeśli jesteś w związku romantycznym lub jesteś w związku małżeńskim, ryzykujesz zachowania, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla zdrowia twojego związku. Wszystkie te liczne powody i więcej dowodzą, że koszty są po prostu zbyt wysokie, jeśli zdecydujesz się kiedykolwiek używać narkotyków lub pić alkohol. Jeśli już rozwinąłeś to uzależnienie od narkotyków lub alkoholu, nie jest jeszcze za późno, aby pracować nad osiągnięciem pozytywnych zmian w swoim życiu. Możesz poddać się leczeniu uzależnienia od narkotyków lub alkoholu i pracować nad tym, aby stale powracać do zdrowego trybu życia, w którym zdasz sobie sprawę, że abstynencja jest jedyną drogą do osiągnięcia tego celu!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać