Dabbing, co to jest, kto to robi i dlaczego jest to problem, może być dla ciebie tajemnicą. Słowo "dabbing" odnosi się do skomplikowanego sposobu wdychania marihuany. Jeśli jednak martwisz się o swoje dzieci eksperymentujące z marihuaną, dabbing prawdopodobnie nie będzie ich pierwszym kontaktem z nią. Po pierwsze, prosty staw jest o wiele bardziej podatny na wdychanie marihuany przez nastolatków, niż cały sprzęt potrzebny do jej wdychania. Mimo to, mądrze jest być świadomym aktualnych trendów, abyś mógł z łatwością porozmawiać o tym z nastolatkiem.

Co to jest Dabbing?

Naćpywanie, czyli "dabbing", to sposób na palenie marihuany w bardzo skoncentrowanej formie. Koncentrat marihuany wygląda zwykle jak wosk miodowy, stąd przydomki "plaster miodu", "wosk do uszu" lub "pączek". Aby zrobić odrobinę, potrzebny jest specjalny sprzęt, w tym ręczna latarka do dmuchania i fajka, nie inaczej niż w przypadku bongów. Metalowy kawałek wewnątrz rury jest podgrzewany latarką, a następnie dodaje się do niego wosk, znany jako "gwóźdź".

Kiedy wosk wchodzi w kontakt z gorącą powierzchnią, pęcherzyki powietrza i pali się. Dym ten jest wdychany przez górną część rury. Krótko mówiąc, dabbing jest procesem, który jest bardziej prawdopodobne, aby być zrobione przez ludzi, którzy już palą marihuanę na bieżąco i którzy chcą bardziej skoncentrowany haj. Nastolatek może zetknąć się z naćpaniem przez przyjaciela lub znajomego przyjaciela. Mniej prawdopodobne jest, abyś natknął się na nastolatka, który pobił się w piwnicy swojego własnego domu.

Mimo to, jako rodzic powinieneś czuć się komfortowo rozmawiając z dziećmi o różnego rodzaju narkotykach. "Na pierwszy rzut oka nie wygląda na to, żeby miało to coś wspólnego z marihuaną, co może sprawić, że twój nastolatek będzie ostrożny. Ale jeśli Twój nastolatek dowie się, że to "tylko marihuana", może pomyśleć, że jest na tyle bezpieczny, aby spróbować. Niestety, dabbing wiąże się z dużym ryzykiem ze względu na wysokie stężenie tetrahydrokanabinolu (THC). Dobrym pomysłem jest edukowanie dziecka na temat dabbingu i ostrzeganie przed nim, tak samo jak ostrzeganie przed zażywaniem jakichkolwiek leków.

Ryzyko dabbingu

Marihuana jest uważana za jeden z "bezpieczniejszych" narkotyków na ulicach, ale główna psychoaktywna substancja chemiczna znajdująca się w marihuanie (THC) staje się wysoce skoncentrowana w pewnych formach, w tym w postaci odrobiny. THC w tak wysokim stężeniu zwiększa ryzyko uzależnienia od marihuany i innych niebezpiecznych skutków ubocznych, takich jak psychoza.

W niskich stężeniach, opóźniony czas reakcji palacza może być postrzegany jako "relaksujący", ale kiedy THC jest spożywany w wysokich stężeniach, ta opóźniona reakcja staje się bardziej wyraźna. Wsiadanie za kierownicę samochodu po paleniu koncentratów marihuany jest szczególnie ryzykowne. Istnieje również zwiększone ryzyko powikłań związanych z układem krążenia. Marihuana powoduje, że serce bije szybciej, a ryzyko zawału serca jest zwiększone w ciągu pierwszej godziny od palenia marihuany. Ryzyko to jest jeszcze większe w przypadku odrobiny marihuany lub silniejszego uderzenia THC.

Palenie marihuany może również uszkodzić płuca, powodując efekty uboczne, takie jak kaszel i świszczący oddech, a nawet przedrakowe zmiany w tkankach płuc. Zagrożenia te nie ograniczają się wyłącznie do kłucia, ale są związane z wdychaniem skoncentrowanych ilości THC, niezależnie od zastosowanej metody. Tworzenie stężonych

Niebezpieczeństwa związane z THC

THC też jest niebezpieczne. Tak jak ktoś z laboratorium metaamfetaminy, ktoś z "laboratorium oleju haszyszowego z butanem" jest zagrożony w zasadzie wysadzeniem się w powietrze. Aby wydobyć olej haszyszowy z liści marihuany, liście są szczelnie pakowane do rury, a gaz butanowy jest przepychany przez rurę. W najlepszym wypadku, olej haszowy jest skutecznie wydobywany i zawiera wysokie stężenie THC, idealne do sprzedaży dla codziennych użytkowników, którzy potrzebują mocniejszych uderzeń. W najgorszym przypadku, producent może umrzeć z powodu poważnych oparzeń.

Tak więc, mimo pozornie nieszkodliwego wizerunku marihuany, nadal jest to coś, w co nie chcesz, aby Twoje dziecko się wplątało. Jeśli podejrzewasz, że Twój nastolatek może używać noża, rozważ możliwość porozmawiania z nim na ten temat, a także możliwości leczenia znęcania się nad marihuaną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać