31 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Przedawkowaniu.

Jest to dzień pamięci o tych, którzy odeszli zbyt wcześnie z powodu przedawkowania.

Artykuł uaktualniony 27 sierpnia 2021 r.

Na stronie International Overdose Website napisano: "Obchodzimy ten dzień, aby zwiększyć świadomość przedawkowania i zmniejszyć piętno śmierci związanej z przedawkowaniem narkotyków. Jest to także wyraz uznania dla żałoby odczuwanej przez rodziny i przyjaciół, którzy wspominają osoby zmarłe lub trwale uszkodzone w wyniku przedawkowania narkotyków.

Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Przedawkowaniu Narkotyków upowszechnia przesłanie, że tragedii, jaką jest śmierć spowodowana przedawkowaniem, można zapobiec.

W lipcu rząd Stanów Zjednoczonych poinformował, że w ubiegłym roku, w samym środku pandemii wirusa COVID-19, liczba zgonów z powodu przedawkowania narkotyków wzrosła do rekordowych 93 000. Nadszedł czas, aby kryzys związany z przedawkowaniem narkotyków w Ameryce znalazł się w centrum uwagi! Musimy zmierzyć się z przyczynami używania narkotyków i zapewnić dostęp do wysokiej jakości leczenia.

Trudno sobie uświadomić, że z powodu uzależnienia tracimy tak wiele osób. Co roku zastanawiam się, dlaczego nie potrafimy powstrzymać tych niepotrzebnych zgonów, w tym nie potrafimy zapewnić wszystkim dostępu do leczenia. Dla wielu osób jest to nadal powód do niepokoju.

Zapobieganie jest możliwe. Możemy ocalić życie.

Twoja miłość i zaangażowanie mogą pomóc Twojemu synowi lub córce żyć w zdrowiu. Mogą oni stać się osobami, które są im pisane.

Oto osiem sposobów, dzięki którym dowiesz się więcej o świadomości przedawkowania, a także o tym, jak możesz zapewnić bezpieczeństwo członkom swojej rodziny.

1. Miej pod ręką nalokson

Jeśli Twoje dziecko przedawkuje, możesz być pierwszą osobą, która zareaguje. Wykazano, że nalokson pomaga ratować życie.

Pat Aussem podaje kilka sposobów, aby dowiedzieć się więcej na temat naloksonu: "Polecam rodzinom odwiedzenie strony internetowej o nazwie Get Naloxone Now. Mają tam wspaniały animowany program szkoleniowy na temat tego, jak rozpoznać różnicę między przedawkowaniem a osobą, która jest na haju. Wyjaśniają wszystkie kroki związane z podawaniem Narcan (nazwa handlowa) lub naloksonu.

Omówione są także oddechy ratownicze. Ponadto wyjaśnia, na czym polega pozycja ratownicza, kiedy należy zadzwonić pod numer 911, jak przygotować aerozol do nosa, jak go używać i jak ważne jest uzyskanie pomocy w nagłych wypadkach. Istnieje możliwość, że Narcan może przestać działać i osoba może wrócić do stanu przedawkowania.

Jest też inna strona internetowa o nazwie Hope and Recovery. Znajduje się tam wyszukiwarka kodów pocztowych, gdzie można znaleźć szkolenia z naloksonu. Wiele organizacji z całego kraju umieściło na tej stronie swoje informacje. Można wyszukać i znaleźć coś w pobliżu".

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj mój wywiad z Patem Aussem na temat tego, jak Nalokson może pomóc ratować życie.

2. Obejrzyj film One Decision o przedawkowaniu

Obejrzyj film One Decision: Krótki film o uzależnieniu od opioidów

"Zanim zdecydujesz, że jakiś narkotyk powinien stać się częścią Twojego życia, zdobądź wiedzę". To jest przesłanie powtarzane wciąż na nowo przez osoby wychodzące z uzależnienia. Film "One Decision" to szczere, osobiste historie osób dotkniętych problemem uzależnienia od opioidów.

Dowiesz się o zniszczeniach, tragedii i nadziei, które wynikają z ich doświadczeń. Ich podróże zainspirują Cię do podejmowania bardziej przemyślanych decyzji dotyczących własnej przyszłości.

Adam Stewart stworzył ten film w ramach projektu Eagle Scout Service Project dla Boy Scout Troop 70 w Lewisburgu, w Zachodniej Wirginii.

3. Wsparcie dla rodzin, które straciły bliską osobę z powodu przedawkowania

Wiele osób przeżywa i zdrowieje po zażyciu narkotyków lub alkoholu. Jednak wciąż zbyt wielu młodych ludzi traci życie z powodu przedawkowania. To smutna konstatacja dotycząca naszego świata, że mój artykuł When Addiction Wins: Wsparcie dla rodzin pogrążonych w żałobie jest jednym z najczęściej czytanych artykułów na moim blogu.

Dwie grupy wsparcia, które mogą być pomocne, to

1) Przyjaciele Współczucia: Grupa Compassionate Friends zajmuje się przekształcaniem bólu związanego z żałobą w eliksir nadziei. Wyciąga ludzi z izolacji, jaką społeczeństwo narzuca osobom pogrążonym w żałobie, i pozwala im w naturalny sposób wyrazić swój żal. Wraz z wylaniem łez przychodzi uzdrowienie. A nowi pogrążeni w żałobie mogą zobaczyć ludzi, którzy przeżyli i uczą się żyć i kochać na nowo. -~Simon Stephens, założyciel organizacji The Compassionate Friends

2) GRASP: Odbudowa żałoby po odejściu substancji: GRASP to organizacja non-profit, której misją jest zapewnienie bezpiecznego, pozbawionego uprzedzeń forum, na którym osoby przeżywające żałobę po stracie bliskiej osoby w wyniku używania substancji mogą dzielić się swoimi uczuciami, historiami, zmaganiami, strategiami i wsparciem, oddawać cześć swoim bliskim i opłakiwać straty. Mamy 125 grup wsparcia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz członków na Facebooku w Kanadzie, Australii, Indiach i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.grasphelp.org.

4. Zapal świeczkę, aby okazać wsparcie w Międzynarodowym Dniu Przedawkowania

31 sierpnia zapal świeczkę za kogoś, kto zginął z powodu uzależnienia. Wiele rodzin opłakuje swoich synów i córki, którzy zmarli zbyt młodo.

Poświęćmy chwilę, aby pamiętać o tych rodzinach, które straciły bliską osobę z powodu przedawkowania. Ta epidemia złamała serca rodzin. Zbyt wiele osób straciło swoich bliskich z powodu przedawkowania.

5. 30-sekundowa reklama informująca o przedawkowaniu

Obejrzyj tę 30-sekundową reklamę poświęconą świadomości przedawkowania.

Film przypomina nam, że jeśli ktoś zażył narkotyki, np. tabletki lub alkohol, a podczas snu wydaje nietypowe odgłosy chrapania lub bulgotania, to może przedawkować.

Postaraj się ją obudzić. Jeśli nie możesz tego zrobić, natychmiast wezwij karetkę.

6. Leczenie wspomagane lekami

Zachęć członków rodziny zainteresowanych leczeniem uzależnienia od opioidów, aby zapytali lekarza, czy leczenie wspomagane farmakologicznie jest dla nich odpowiednie. Obecnie dostępnych jest kilka leków, które mogą pomóc w zapobieganiu przedawkowaniu.

Być może już to widzieliście, ale warto wysłać wiadomość do swoich przedstawicieli, aby przyjęli ustawę Mainstreaming Addiction Treatment Act (Ustawa o głównym nurcie leczenia uzależnień).

Ta dwuizbowa ustawa zlikwidowałaby wymóg zwolnienia lekarzy z obowiązku przepisywania buprenorfiny, jednego z trzech leków zatwierdzonych przez FDA do leczenia OUD. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia szerszego dostępu do skutecznego leczenia.

7. #EndOverdose

Rozpowszechniaj wiedzę na temat przedawkowania w mediach społecznościowych. Zaproponowano użycie hashtagu #EndOverdose, aby nadać impet obchodom 31 sierpnia.

Możesz rozpocząć lub dołączyć do czatu na Twitterze albo podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami na innych platformach. Ponadto tutaj można znaleźć grafiki dla mediów społecznościowych i dowiedzieć się więcej o Międzynarodowym Dniu Wiedzy o Przedawkowaniu.

8. Okaż wsparcie rodzinie

Wyciągnij rękę do rodzin, które straciły bliskich z powodu uzależnienia. Utrata bliskiej osoby z powodu uzależnienia jest nie tylko bolesna, ale może też być bardzo samotnym miejscem ze względu na piętno.

Ludzie często nie wiedzą, co zrobić lub powiedzieć. Rodziny czasami wstydzą się przyznać do przyczyny śmierci.

Powiadomienie kogoś, że się o niego troszczymy, może sprawić, że poczuje się mniej samotny i pomoże mu przetrwać kolejny dzień. Rodziny, które straciły bliską osobę z powodu używania substancji psychoaktywnych, potrzebują naszej miłości i wsparcia.

Ponadto pomóżcie sprawie, zwiększając świadomość i zmniejszając stygmatyzację w Międzynarodowym Dniu Wiedzy o Przedawkowaniu (International Overdose Awareness Day), 31 sierpnia.

Przede wszystkim trzeba, abyśmy wszyscy zainteresowani tym problemem kontynuowali szerzenie świadomości.

Tragedii, jaką jest śmierć spowodowana przedawkowaniem, można zapobiec.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tego, jak możemy zapobiegać przedawkowaniu narkotyków?


Dziękuję za przeczytanie. Wiem, że masz wiele opcji dotyczących treści. Nie zapomnij zapisać się na moje darmowe szkolenie pełne informacji i inspiracji. Zapisz się teraz. Rozważ też dostęp do mojego kursu online, Odzyskaj swoją nadzieję, kursu online, który daje Ci plan działania, jak pomóc swojemu dziecku. Wiedz, że Twoje dziecko może się zmienić. Na odwyku są miliony osób. Trzymajcie się dobrze. Z miłością, Cathy

ShareTweetPin310 Udziały

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać