Jest to wpis gościnny Tristana Elliotta, który dzieli się statystykami i informacjami na temat uzależnienia od kokainy w Kanadzie.

W zeszłym tygodniu opublikowano oszałamiające, a może raczej niezbyt oszałamiające badania, które pokazują, że Kanadyjczycy zajmują wysokie pozycje w rankingach dotyczących nadmiernego spożywania kokainy . Fakt, że zajęliśmy 2. miejsce wśród 36 krajów, powinien wzbudzić czerwone flagi, ale jestem pewien, że dla każdego, kto pracuje w dziedzinie uzależnień, nie było to zaskoczeniem.

Łatwo jest to przypisać naszemu położeniu - nasz rynek jest zalany produktem wysokiej jakości, który jest stosunkowo niedrogi. Średnia cena 85 dolarów za gram, choć znacznie niższa od średniej światowej wynoszącej 120 dolarów, jest nadal dwa razy wyższa niż cena grama złota. Kokaina jest drogim produktem, na który, jak się wydaje, mamy nienasycony apetyt.

Spośród osób, które zgłosiły, że rzeczywiście używają kokainy, aż 6 na 10 przyznało, że chciałoby robić to rzadziej.

Problemowe używanie narkotyków

Problem, przed którym stoimy, polega na tym, że rekreacyjne i problemowe używanie narkotyków staje się coraz bardziej powszechne i społecznie akceptowane. Żeby było jasne, nie sądzę, by ktokolwiek sugerował powrót do wojny z narkotykami w stylu Richarda Nixona, Reagana i Busha, ale status quo też nie działa.

Mamy rynek, który jest zalany, i ceny, które są "przystępne", ale dosłownie kosztują kanadyjską gospodarkę miliardy dolarów rocznie. Mamy też epidemię uzależnień i niewielkie lub żadne publiczne środki na ich leczenie. Aha, no i ludzie umierają.

Jeśli zastanawiasz się, jak bardzo obciążony jest nasz system, przejedź się ulicą Main i Hastings. Jeśli tylu ludzi jest bezdomnych i na wolności, to jak myślicie, ile wielokrotności tej liczby kryje się w cieniu?

Jak myślisz, ilu synów i córek, żon, mężów, braci i sióstr balansuje na krawędzi zarządzania własnym życiem i popada w spiralę upadku.

Karanie za wyjście z wszechobecnego kryzysu narkotykowego jest tak samo skuteczne, jak rozpieszczanie. Najwyższy czas, aby opracować rzeczywisty plan; rozwiązanie, które nie tylko uwzględniałoby przyczyny źródłowe, ale także dostarczało realnych rozwiązań. Środki reakcyjne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i czas, byśmy to przyznali.

Ci z lewej strony mogą zachęcać do powszechnej legalizacji, a ci z prawej - do stoickiej reformy, ale w rzeczywistości każdy Kanadyjczyk może poprzeć model leczenia.

Trzy kraje o największej liczbie osób pijących

Cały problem wykracza poza to, czy dana substancja jest legalna i co robimy z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych; świadczy o tym fakt, że Kanadyjczycy spożywają nieproporcjonalnie dużą ilość alkoholu w skali globalnej. Jeśli ktoś się zastanawia, to jesteśmy w pierwszej trójce pod względem spożycia alkoholu .

Biorąc pod uwagę średni dochód narodowy, który wynosi 46 700 dolarów, oraz federalny próg podatkowy dla tego dochodu, który wynosi 15%, rząd federalny traci każdego roku 7 005 dolarów wpływów podatkowych na każdą osobę niezdolną do pracy z powodu uzależnienia. Liczba ta nie uwzględnia nawet podatku prowincjonalnego, który - w zależności od miejsca zamieszkania - może podwoić tę sumę, a nawet więcej.

Pomimo tych liczb, liczba i jakość usług świadczonych przez nasz publiczny system opieki zdrowotnej jest po prostu niewystarczająca.

Koszt alternatywny, jaki ponosimy, kopiąc dalej piłkę w dół, jest znaczny. Coraz bardziej oczywiste staje się również to, że zaczyna nas ona doganiać.

Z ludzkiego punktu widzenia chyba wszyscy możemy się zgodzić, że warto pomagać ludziom w potrzebie, a z punktu widzenia kosztów - że to ma sens.

Napisał Tristan Elliott, student trzeciego roku studiów BBA, który obecnie pracuje w sektorze opieki zdrowotnej. Pasjonuje się polityką północnoamerykańską, finansami, gospodarką i swoją lokalną społecznością, którą jest Vancouver, BC.

......................................................................................................................................

Otrzymuj nasz najnowszy biuletyn dostarczany do Twojej skrzynki e-mailowej i odbierz BEZPŁATNY przewodnik z 25 wskazówkami, które pomagają w używaniu substancji (oraz 16-częściową serię e-maili z narzędziami, które możesz wykorzystać, aby już dziś wspierać zmianę w swoim dziecku)!

Dziękuję, że jesteś przy swoim dziecku, kiedy najbardziej Cię potrzebuje! XO, Cathy

ShareTweetPin65 Udziały

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać